Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Aktualności

INSPIRUJĄCE SPOTKANIE UCZNIÓW  Z ABSOLWENTEM „KAZIKA” DANIELEM TYBOROWSKIM, PRACOWNIKIEM MUZEUM  I INSTYTUTU ZOOLOGII POLSKIEJ AKADEMII NAUK
INSPIRUJĄCE SPOTKANIE UCZNIÓW Z ABSOLWENTEM „KAZIKA” DANIELEM TYBOROWSKIM, PRACOWNIKIEM MUZEUM I INSTYTUTU ZOOLOGII POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Daniel Tyborowski ukończył naszą szkołę w 2009 roku a pięć lat później Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest pracownikiem Muzeum i Instytutu Polskiej Akademii Nauk. W tym roku otrzymał stypendium dla najlepszego doktoranta. Gratulujemy !:)Od czterech lat zajmuje się paleobiologią.

Przyjął zaproszenie do szkoły i z chęcią podzielił się swoimi pasjami z uczniami klas I i II. Opowiedział jak wygląda praca na stanowisku paleontologicznym zlokalizowanym w kamieniołomie Owadów-Brzezinki oraz jego dalsze działania ze skamieniałościami. Jak prowadzone są badania i jakie możliwości badawcze umożliwia obecna technika.

Daniel jest świetnym i porywającym słuchaczy mówcą. Cudownie wprowadził uczniów w świat, życie i współdziałanie organizmów w minionych erach geologicznych.

To był fantastyczna prelekcja. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem słuchała wykładu.

Jesteśmy dumni, ze mamy takich absolwentów.

Spotkanie zorganizowała prof. Anna Klimczak

Zapraszamy do galerii zdjęć

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz