XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie

Aktualności

INSPIRUJĄCE SPOTKANIE UCZNIÓW  Z ABSOLWENTEM „KAZIKA” DANIELEM TYBOROWSKIM, PRACOWNIKIEM MUZEUM  I INSTYTUTU ZOOLOGII POLSKIEJ AKADEMII NAUK
INSPIRUJĄCE SPOTKANIE UCZNIÓW Z ABSOLWENTEM „KAZIKA” DANIELEM TYBOROWSKIM, PRACOWNIKIEM MUZEUM I INSTYTUTU ZOOLOGII POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Daniel Tyborowski ukończył naszą szkołę w 2009 roku a pięć lat później Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest pracownikiem Muzeum i Instytutu Polskiej Akademii Nauk. W tym roku otrzymał stypendium dla najlepszego doktoranta. Gratulujemy !:)Od czterech lat zajmuje się paleobiologią.

Przyjął zaproszenie do szkoły i z chęcią podzielił się swoimi pasjami z uczniami klas I i II. Opowiedział jak wygląda praca na stanowisku paleontologicznym zlokalizowanym w kamieniołomie Owadów-Brzezinki oraz jego dalsze działania ze skamieniałościami. Jak prowadzone są badania i jakie możliwości badawcze umożliwia obecna technika.

Daniel jest świetnym i porywającym słuchaczy mówcą. Cudownie wprowadził uczniów w świat, życie i współdziałanie organizmów w minionych erach geologicznych.

To był fantastyczna prelekcja. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem słuchała wykładu.

Jesteśmy dumni, ze mamy takich absolwentów.

Spotkanie zorganizowała prof. Anna Klimczak

Zapraszamy do galerii zdjęć

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz