Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Aktualności

Powrót Marcina...
Powrót Marcina...

Mamy wspaniały cel świątecznego koncertu charytatywnego - to Fundacja PoCANCERowani! Fundacja PoCANCERowani powstała z inicjatywy dwójki młodych ludzi: Ewy i Marcina (absolwenta naszego liceum), byłych pacjentów oddziału onkologicznego Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. We czwartek, 8 grudnia z inicjatywy prof. Marioli Hamerszmit, Marcin Kusiński odwiedził szkołę i opowiedział o misji fundacji.

Spotkanie z Marcinem było niezwykłym wydarzeniem. Historia 18-letniego ucznia „Kazika” uwielbiającego wspinaczkę i piłkę nożną, któremu diagnoza - rak kości - wywróciła życie do góry nogami, poruszyła wielu z nas. Marcin swoją opowieścią, postawą, działaniami udowadniał, że wszelkie ograniczenia są tylko w naszych głowach. Dziś jest wolontariuszem na oddziale onkologicznym, prowadzi internetowe radio ON, Fundację PoCANCERowani, gra w piłkę (jest w składzie polskiej reprezentacji AmpFutbol), będzie biegał. Wszystko po to, by "odczarować raka".

Zapraszamy do odwiedzenia strony fundacji i słuchania radia ON. Warto też polubić ich na fb. Cieszy fakt, że z każdej klasy parę osób zgłosiło się do Marcina, by móc pracować w wolontariacie na onkologii. Czekamy na Wasze pierwsze wrażenia - podzielcie się.

Póki co przygotowujemy się do koncertu świątecznego. Będzie można kupić termoaktywne koszulki, by wspomóc "pokancerowanych". Wkrótce wywiad z Marcinem na łamach naszej internetowej gazetki "Kazik".

http://www.pocancerowani.pl/o-nas
https://www.youtube.com/channel/UCMcDtxI_-5IQPAHBVGgMJfw
https://www.youtube.com/watch?v=BpebIOeDmY0

Zapraszamy do galerii zdjęć

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz