XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie

KLASA 3A Z WIZYTĄ NA UCZELNI PATRONACKIEJ UTH

W piątek, 17 marca klasa 3a miała przyjemność uczestniczyć w wykładach UTH czyli Uczelni Techniczno-Handlowej im Heleny Chodkowskiej. Odbyły się zajęcia dotyczące mediów "Media społecznościowe - szanse i zagrożenia". Warsztat prowadził dr. Jerzy Walkowiak. Pan Walkowiak opowiadał nam czym są media, ogromny zasięg mediów, również przedstawił nam wady i zalety mediów i tego jak działają na ludzi oraz przybliżył jak firmy wykorzystują media do reklam swoich produktów i usług.

Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących kryminalistyki, które poprowadził insp. dr. Mirosław Bednarski. Opowiadał o tym jak wykorzystuje się ją w praktyce, o wszystkich bliskich naukach, pokazał nam podstawowy sprzęt jaki wykorzystuje się w kryminalistyce oraz jak szybko i łatwo zdobyć odciski palców. Mieliśmy też okazję zwiedzić bazę laboratoryjną Wydziału Inżynierskiego. Widzieliśmy sprzęt, jakim posługują się studenci oraz jak on działa.

Jedna ze studentek UTH, opowiadała jak wygląda życie studenta oraz przedstawiła nam krótko Uczelnię z punktu widzenia studentów. Widzieliśmy również bibliotekę kampusu na Jagiellońskiej i jej zasoby. Były też pytania a za poprawną odpowiedź nagrody.