Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Aktualności

LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W MUZEUM
LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W MUZEUM

W ramach lekcji języka polskiego, klasa 2 a wybrała się do Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Tematem lekcji muzealnej było "Życie i twórczość Adama Mickiewicza na tle epoki".

Prowadzący odwoływał się do dzieł sztuki i pamiątek, także cytatów literackich, objętych ekspozycją. Podstawę zbiorów muzealnych stanowią rękopisy czołowych poetów romantycznych, zwłaszcza Adama Mickiewicza. Szczególne zainteresowanie tym poetą jest wynikiem historii Muzeum Literatury, które do 1971 roku było Muzeum biograficznym Mickiewicza. Głównym kierunkiem gromadzenia zbiorów jest literatura polska XIX i XX wieku ze szczególnym uwzględnieniem epoki literackiej romantyzmu i Adama Mickiewicza. Gromadzone od początku mickiewicziana, uzupełnione drukami dotyczącymi powstań narodowych, Wiosny Ludów, Wielkiej Emigracji, stanowią dziś jeden z najpoważniejszych w Polsce zbiorów do badań nad Mickiewiczem i romantyzmem.

Młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w żywej lekcji .Lekcja zakończyła się quizem na temat "Pana Tadeusza".

Krótka fotorelacja z wycieczki

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz