'ADWOKAT PRZYDAJE SIĘ W ŻYCIU' – start projektu edukacyjnego

Zaraz po feriach rusza w KAZIKU projekt edukacyjny skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej "Adwokat przydaje się w życiu". W ramach projektu adwokaci i aplikanci adwokaccy będą prowadzić jednogodzinne zajęcia dotyczące czterech bloków tematycznych:

1. blok karny
  2. blok cywilny
  3. blok związany z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz zagadnieniami podatkowo-ubezpieczeniowymi
  4. wykonywanie zawodu adwokata, pozycja adwokata w systemie wymiaru sprawiedliwości w Polsce

Celem projektu jest budowanie świadomości prawnej wśród młodych ludzi, przedstawienie ich praw i obowiązków oraz zagrożeń, na które może natrafić młodzież wchodząca w dorosłość.

Organizatorem projektu jest Izba Adwokacka w Warszawie we współpracy z Prezydent m.st. Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz.

Zajęcia planowane są w następujących terminach: 2 marca, 16 marca,23 marca i 30 marca 2017r.