Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Aktualności

Szkolny konkurs przyrodniczy
Szkolny konkurs przyrodniczy

A oto co pisze o konkursie  zwyciężczyni- Kinga Woźniak

„Temat konkursu zaintrygował mnie od samego początku. Zaciekawiło mnie  jak to się dzieje, że duże, przejrzyste, czyste i głębokie jezioro po jakimś czasie staje się płytkie, zanieczyszczone, o mętnej, żółtej lub zielonkawej wodzie, dlaczego zachodzi taki proces jak eutrofizacja, czy przyczyniamy się do niego oraz jak możemy  jemu zapobiegać, by cieszyć się pięknymi jeziorami jak najdłużej.

Ludzie zazwyczaj nie interesują się przyrodą, żyją z dnia na dzień pogrążeni w obowiązkach, pracy oraz zajęciach. Jednak zdarzają się dni, w których odrywamy się od codzienności, wyjeżdżając w miejsce, które przyniesie nam relaks i ukojenie, np. nad jezioro. Być może większość ludzi odpoczywając właśnie tam nie zdaje sobie sprawy z tego, że za jakiś okres czasu to konkretne miejsce może już nie wyglądać identycznie. Jeziora nie są długotrwałe, ulegają  zanikaniu i przestają  istnieć. Udział w konkursie umożliwił mi zgłębianie tego zagadnienia, spowodował u mnie refleksję i głębokie rozmyślania nad związkami pomiędzy działalnością  człowieka, a stanem środowiska naturalnego.

 Uważam, że powinno się częściej organizować tego typu konkursy. Są one kształcące i rozbudzają ciekawość poznawczą i zainteresowanie przyrodą.

Zachęcam każdego ucznia naszej szkoły  do wzięcia udziału w przyszłorocznym konkursie, ponieważ można  dużo zyskać, a czas poświęcony na udział w nim na pewno nie będzie stracony. Gratuluję również wszystkim koleżankom i kolegom, którzy przystąpili do konkursu w tym roku”.

Kinga Woźniak 2b  

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz