Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Aktualności

Brak obrazka
Sukces naszych uczniów w konkursie „Niepodległa. Rok 1920 w obronie Niepodległej”

Mikołaj Szmagała z klasy IId zajął II miejsce, Jakub Wiśniewski z klasy IIIc wywalczył III miejsce, a Jerzy Janik z klasy IId zdobył wyróżnienie. Opiekunem merytorycznym był p. Paweł Skworoda, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i edukacji dla bezpieczeństwa.

            Jest to dla nas szczególnie miła chwila, że w 100. rocznicę XVIII Decydującej Bitwy w dziejach świata to właśnie nasi uczniowie odznaczyli się tak bardzo w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach jej obchodów.  Tematem ich prac była m.in.: postawa lwowskich studentów, intelektualistów i harcerzy, którzy z bronią w ręku, za cenę własnego życia, zagrodzili drogę do Lwowa nacierającej bolszewickiej 1 Armii Konnej Siemiona Budionnego (bitwa pod Zadwórzem 17 VIII 1920), bohaterska śmierć księdza Ignacego Jana Skorupki pod Ossowem w trakcie bitwy warszawskiej, o której wspominał sam papież św. Jan Paweł II w 1999 roku podczas przemówienia przed katedrą praską w Warszawie, jak też bohaterstwo uczniów żołnierzy, którzy prosto ze szkół szli na front, aby wziąć udział w wojnie o wszystko, co Polakom było drogie, czyli wolność, demokrację, wiarę. Ci młodzi ludzie uważali, że bez wolnej Polski w ich życiu nie spełnią się żadne marzenia. Dla tej wolności Ojczyzny skłonni byli poświęcić własne życie. Dzięki nim odrodzona Rzeczpospolita Polska wygrała z bolszewicką Rosją w tej tytanicznej wojnie światów, z których jeden oparty był na chrześcijaństwie i demokracji, a drugi niósł pożogę rewolucji i terror totalitaryzmu. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

                

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz