Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Aktualności

BOOKCROSSING w KAZIKU
BOOKCROSSING w KAZIKU

16 stycznia ruszamy w szkole z akcją "Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania". Akcja ta , która ma na celu upowszechnianie czytelnictwa, polega na nieodpłatnym przekazywaniu i wymianie książek poprzez zostawienie ich na specjalnie przygotowanym regale mieszczącym się na pierwszym piętrze na wprost zejścia ze schodów.

Wielu z nas posiada w domu książkę, która od dłuższego czasu stoi na półce zakurzona i zapomniana. Zamiast trzymać książkę w kącie własnego pokoju lepiej podzielić się nią z innymi, którzy chętnie ją przeczytają. Mamy nadzieję ,że już wkrótce nasz szkolny księgozbiór zapełni się wolnymi książkami.

Co trzeba zrobić? To proste:

  • Wybierz dla siebie książkę
  • Przeczytaj ją
  • Oddaj lub przynieś w zamian inną książkę

Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki. Bookcrossing: pozwala dzielić się książkami, a nawet śledzić ich wędrówkę,inspiruje rozmowy i dyskusje, a samotnym i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie kontaktów

Bookcrossing to również rodzaj elitarnej mody - dzięki której częściej rozmawiamy o książkach, polecając sobie nawzajem te najlepsze.

Zakończenie akcji zaraz po feriach zimowych.
Zapraszamy do uwalniania książki.
Organizator:Biblioteka szkolna i samorząd uczniowski

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz