XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie

Aktualności

BOOKCROSSING w KAZIKU
BOOKCROSSING w KAZIKU

16 stycznia ruszamy w szkole z akcją "Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania". Akcja ta , która ma na celu upowszechnianie czytelnictwa, polega na nieodpłatnym przekazywaniu i wymianie książek poprzez zostawienie ich na specjalnie przygotowanym regale mieszczącym się na pierwszym piętrze na wprost zejścia ze schodów.

Wielu z nas posiada w domu książkę, która od dłuższego czasu stoi na półce zakurzona i zapomniana. Zamiast trzymać książkę w kącie własnego pokoju lepiej podzielić się nią z innymi, którzy chętnie ją przeczytają. Mamy nadzieję ,że już wkrótce nasz szkolny księgozbiór zapełni się wolnymi książkami.

Co trzeba zrobić? To proste:

  • Wybierz dla siebie książkę
  • Przeczytaj ją
  • Oddaj lub przynieś w zamian inną książkę

Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki. Bookcrossing: pozwala dzielić się książkami, a nawet śledzić ich wędrówkę,inspiruje rozmowy i dyskusje, a samotnym i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie kontaktów

Bookcrossing to również rodzaj elitarnej mody - dzięki której częściej rozmawiamy o książkach, polecając sobie nawzajem te najlepsze.

Zakończenie akcji zaraz po feriach zimowych.
Zapraszamy do uwalniania książki.
Organizator:Biblioteka szkolna i samorząd uczniowski

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz