MŁODZI GŁOSUJĄ

Kazik po raz kolejny dołączył do projektu „Młodzi głosują”, który towarzyszy wszystkim wyborom i referendom państwowym od wielu lat.
Podczas wyborów obowiązywała zasada neutralności politycznej. Absolutnie zabroniona jest agitacja polityczna, publiczne nakłanianie lub zachęcanie do głosowania w określony sposób lub do głosowania na kandydata określonego komitetu wyborczego.
Ważne jest jedynie angażowaniu młodych ludzi w demokratyczne wybory i obywatelskie działanie

Centrum Edukacji Obywatelskiej od 25 lat zaprasza polskie szkoły do prowadzenia działań profrekwencyjnych przed wyborami. Do tej pory w symulacjach wyborów wzięło udział niemal 3 miliony uczniów i uczennic!

Celem akcji ,,Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:
➤umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze;
➤dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów – materiały, infografiki, scenariusze lekcji;
➤zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.
Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Program ,,Młodzi głosują” daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.