Mazowiecki Uniwersytet Młodzieżowy

Zajęcia prowadzone są  przez wykładowców akademickich na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji uczniów szkół ponadpodstawowych w obszarach: rozumienia zagadnień finansowych, przedsiębiorczości, krytycznego myślenia oraz umiejętności uczenia się.  Uczniowie poznają także terminologię angielską prezentowanych zagadnień.

W ramach projektu prowadzone są kursy dla uczniów (łącznie 30 godzin dydaktycznych) realizowane w  trzech modułach:

Moduł I – zagadnienia finansowe (financial literacy, 10 godzin dydaktycznych)

Moduł II – przedsiębiorczość (10 godzin dydaktycznych)

Moduł III – krytyczne myślenie i umiejętność uczenia się (10 godzin dydaktycznych)