Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Aktualności

40.rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

40.rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

W związku z 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce uczniowie naszej szkoły Oskar Damsz i Szymon Grochowski, klasa 1A (społeczno-prawna), przygotowali wystawę upamiętniającą ofiary władzy komunistycznej, mającą na celu upowszechnienie wiedzy o wydarzeniach tamtych tragicznych dni.

Tymczasowe nauczanie zdalne

Tymczasowe nauczanie zdalne

Gala finałowa Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra

Gala finałowa Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra

09 listopada 2021 roku drużyna z naszej szkoły wzięła udział w uroczystości gali finałowej Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Drużynę utworzyli Jerzy Janik, Weronika Mioduszewska i Aleksandra Motyl (klasa 3D społeczno-prawna) pod opieką pana Pawła Skworody (nauczyciel wos)

 Konkurs na logo XLIII Liceum Ogólnokształcącego.

Konkurs na logo XLIII Liceum Ogólnokształcącego.

Dyrektor XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego ogłasza konkurs na nowe logo szkoły.

Szczegółowe informacje znajdują się w  REGULAMINIE.

Wycieczka do Lublina

Wycieczka do Lublina

W dniu 26 10 2021 roku uczniowie i uczennice klas 3B (wychowawczyni pani Beata Wiśniewska, nauczycielka biologii) i 3D (wychowawca pan Paweł Skworoda, nauczyciel wos, opiekun pani Sylwia Świechowska, nauczycielka wf-u) wzięli udział w całodniowej wycieczce autokarowej do Lublina. 

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

W poniedziałek 18 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych.
Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie w obecności nauczycieli, pracowników szkoły i przedstawicieli rodziców.

Bezpłatny Generator zdjęć do mLegitymacji

Bezpłatny Generator zdjęć do mLegitymacji

Akcja” Nowe technologie pomagają w codziennym życiu - zrób zdjęcie do legitymacji smartfonem”.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość, podczas której Burmistrz  Dzielnicy Mokotów pan Rafał Miastowski wręczył nagrody dla wyróżniających się nauczycielek i nauczycieli oraz dyrektorek i dyrektorów szkół i przedszkoli........

Lekcje z Temidą

Lekcje z Temidą

W dniach 05 10 i 07 10 2021 odbyły się w naszym Liceum zajęcia w ramach cyklu Lekcje z Temidą. Uczniowie i uczennice klas społeczno-prawnych 2D (wychowawczyni pani Bożenna Stanisławska) i 3D (wychowawca pan Paweł Skworoda) mieli możliwość wzięcia udziału w nieodpłatnym programie edukacyjnym, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. 

Klasa 3D w Muzeum Narodowym

Klasa 3D w Muzeum Narodowym

W dniu 06 10 2021 klasa 3D społeczno-prawna pod opieką wychowawcy pana Pawła Skworody (nauczyciela wosu i edb) oraz pana Filipa Chełmickiego (nauczyciela języka angielskiego) zwiedziła Muzeum Narodowe w Warszawie. Uczniowie i uczennice mieli niezwykłą okazję zapoznać się z karierą i pracami polskiej artystki Anny Bilińskiej na wystawie czasowej „Artystka”. 

Uroczystości przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie

Uroczystości przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie

W 82 rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę poczet sztandarowy XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego wziął udział w trzech uroczystościach odbywających się przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

Zebranie z Rodzicami

Zebranie z Rodzicami

Zebranie z Rodzicami odbędzie się w szkole w najbliższy poniedziałek 06 września:
Klasy pierwsze- godzina 18:30
Klasy drugie i trzecie - godzina- 17:00
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 środa, 1 września 2021 r.

 godz.  9.00  -  spotkanie klas drugich i trzecich z wychowawcami w salach lekcyjnych;
-  godz. 10.00 - spotkanie klas pierwszych z dyrekcją i wychowawcami  w sali gimnastycznej;
-  godz. 10.30  -spotkanie klasy 2E  z wychowawcą  w sali lekcyjnej   
                    

Przypominamy, że zgodnie ze Statutem Szkoły w tym dniu obowiązuje strój galowy.

Celem zachowania reżimu sanitarnego klasy pierwsze wchodzą do szkoły od strony boiska przy sali gimnastycznej. Pozostałe klasy korzystają z wejścia B przy szatniach.

Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/2022

Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/2022

„Rekrutacja uzupełniająca odbywa się z użyciem elektronicznego systemu rekrutacji pod adresem: warszawa.edu.com.pl

Terminy

0d 3 sierpnia br. do 5 sierpnia br.  do godz. 15.00 kandydaci, którzy chcą przystąpić do rekrutacji uzupełniającej wypełniają wniosek w systemie korzystając z danych dostępowych z rekrutacji zasadniczej. We wniosku wskazują  nową listę preferencji wybierając szkoły/oddziały, które dysponują wolnymi miejscami.  W ww. terminie kandydaci składają  wniosek wraz z kopią świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty w szkole pierwszego wyboru.  Wniosek można złożyć osobiście lub elektronicznie.

Od 6 sierpnia br. do 10 sierpnia br. kandydaci, którzy na swojej liście preferencji wybrali oddziały

ze sprawdzianami: językowymi/uzdolnień kierunkowych/próbami sprawności fizycznej, przystępują do tych sprawdzianów. Dokładne terminy należy sprawdzić na stronach szkół.

16 sierpnia br. o godz. 12.00 komisje rekrutacyjne podają do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.

Od 17 sierpnia br. do 20 sierpnia br. kandydaci potwierdzają wolę przyjęcia  poprzez złożenie: oryginałów świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Kandydaci do szkół prowadzących kształcenie zawodowe składają także zaświadczenia lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

23 sierpnia br. o godz. 12.00 komisje rekrutacyjne ogłaszają listy przyjętych i nieprzyjętych.”

PROJEKT ,, TRADYCYJNY SAD'' – II etap

PROJEKT ,, TRADYCYJNY SAD'' – II etap

Uczniowie 43 LO -Ewelina, Iwona, Wiola, Mikołaj, Bartosz, Bartłomiej i Wojtek, czyli zespół ,,OWOCOWE KAZIKI'' biorąc udział w konkursie ,,Tradycyjny  sad'' zdobyli granty, co umożliwiło założenie na terenie szkoły czereśniowego sadu. Został także zamontowany domek dla owadów zapylających ( wykonany przez Ewelinę ) w celu zwiększenia efektywności sadu. Dbając o nasze środowisko owocowe drzewa będą pielęgnowane wyłącznie w sposób ekologiczny. Link do projektu: Tradycyjny sad

Szkolny konkurs przyrodniczy

Szkolny konkurs przyrodniczy

Tegoroczny szkolny konkurs przyrodniczy nt. „Wpływ działalności gospodarczej człowieka na proces eutrofizacji – wydłużmy „czas życia jezior” w Polsce”, zorganizowany przez nauczycieli biologii, chemii i geografii został rozstrzygnięty.

Najwyżej oceniono prace :
Kingi Woźniak z klasy 2b,
Julii  Więcko z klasy 2
 Oliwii Różyckiej z klasy 1a.

Jury konkursowe gratuluje laureatom oraz wszystkim uczestnikom, ponieważ złożone  prace były bardzo interesujące, a wybór najlepszych z nich  był bardzo trudny.
    Jury Konkursu

Konkurs szkolny 230 lecie Konstytucji 3 Maja 1791 roku

Konkurs szkolny 230 lecie Konstytucji 3 Maja 1791 roku

W maju 2021 roku w XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego odbył się konkurs „Konstytucja 3 Maja 1791 roku. Znaczenie konstytucji dla losów Polski”.

Tydzień ulgi.

Tydzień ulgi.

SZANOWNI RODZICE! DRODZY UCZNIOWIE!

„KAZIK” PRZYSTĘPUJE DO AKCJI POD PATRONATEM UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO „TYDZIEŃ ULGI”.

Pragniemy zadbać o dobrostan naszych uczniów i umożliwić im bezstresowy powrót do szkoły. „Tydzień ulgi” to podarowany Wam czas bez sprawdzianów, kartkówek i odpytywania, będzie obowiązywał klasy pierwsze w tygodniu od 17.05 do 21.05.21 oraz klasy drugie od 24.05 do 28.05.21 r. podczas zajęć, które odbywają się w szkole.

Dyrektor XLIII LO

 

Konkurs historyczny

Konkurs historyczny" Traktat Ryski 1921"

Wyniki konkursu wewnątrzszkolnego „Stulecie wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. Traktat ryski 1921”.

 Na przestrzeni kwietnia i maja 2021 roku odbył się w naszej szkole konkurs wewnątrzszkolny, który miał na celu upamiętnienie wojny polsko-bolszewickiej, zwieńczonej polskim zwycięstwem w bitwie warszawskiej, gwarantującym w 1920 roku wolność Europy.

Żonkile w każdej szkole

Żonkile w każdej szkole

Nasza szkoła przystąpiła do realizowanej pod patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich („Polin”) akcji obchodów 73 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim (hasło przewodnie- „Żonkile w każdej szkole”). W jej ramach w tygodniu 19-24 kwietnia 2021 podczas lekcji przedmiotów humanistycznych zostanie wyświetlony utrzymany w stylistyce youtuberskiej film „Muranów- dzielnica północna”. Z projekcją będą powiązane dotyczące tematyki zagłady Żydów polskich lekcje, karty pracy oraz konkurs (temat i regulamin ogłosimy w późniejszym terminie).

Informacja dla kandydatów.

Informacja dla kandydatów.

Zapraszamy ósmoklasistów do zapoznania się z ofertą XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego na rok szkolny 2021/2022 oraz na wirtualną wycieczkę po szkole.
 Oferta szkoły:  https://youtu.be/CUv5lGB5XK0
 Jesteśmy także  do Waszej dyspozycji podczas  XXXV Międzynarodowego  Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2021. (link do stoiska na targach)
 Projekt

Projekt " Tradycyjny sad"

Uczniowie 43 LO biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,,Tradycyjny Sad" organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.
Tematem przewodnim projektu jest zdobycie wiedzy nt. starych odmian drzew owocowych, szeroka promocja tej wiedzy oraz założenie mini sadu złożonego z tradycyjnych odmian drzew sadowniczych. W pierwszym etapie uczniowie mają za zadanie wypromowanie inicjatywy w środowisku szkolnym oraz znalezienie i przygotowanie terenu do założenia mini sadu.
Projekt realizują uczniowie klasy 2B , 1B i 2D. Uczniowie opracowali także własne logo realizowanego projektu.
Projekt edukacji finansowej

Projekt edukacji finansowej "BAKCYL"

Projekt edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy dzieci i młodzieży z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Jest filarem jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”. Projekt realizowany dla szkół, uczniów i nauczycieli przez sektor bankowy we współpracy z samorządami. W warsztatach edukacji finansowej w wersji online uczestniczyły wszystkie klasy drugie ( ponadpodstawowe)
Konkurs czytelniczy

Konkurs czytelniczy

Konkurs czytelniczy pt. „Czytam, bo lubię”

W minioną niedzielę w naszej szkole zakończył się konkurs czytelniczy zorganizowany z okazji Roku Stanisława Lema.
W ramach konkursu uczniowie XLIII Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego mogli zaprezentować swoje prace w trzech kategoriach:

1) Czytelniczy TOP 10, czyli lista ulubionych książek, które chcemy polecić innym czytelnikom

2) Moje ulubione opowiadanie Stanisława Lema – krótka recenzja poświęcona jednemu z utworów słynnego polskiego pisarza science-fiction

3) Czytam, bo lubię – nagranie w formie audiobooka, prezentujące fragment ulubionej powieści

Życzenia

Życzenia

 Zdrowych , wesołych Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego  Roku 2021,
całej SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ
życzą Dyrektor i Grono Pedag
ogiczne

Brak obrazka

Sukces naszych uczniów w konkursie „Niepodległa. Rok 1920 w obronie Niepodległej”

Jest nam bardzo miło poinformować, że w konkursie ogólnopolskim „Niepodległa. Rok 1920 w obronie Niepodległej” organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie uczniowie naszej szkoły odnieśli znaczące sukcesy. W kategorii gazetka okolicznościowa Święto Niepodległości 1918-1920-2020, związanej w tym roku przede wszystkim z rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 roku, uczniowie naszej szkoły zajęli punktowane miejsca i zdobyli wyróżnienie.

Konkurs

Konkurs "40 lecie powstania NSZZ Solidarność"

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zdobył Mateusz Olkuski (klasa 2H), drugie miejsce zajął Jakub Świerk (klasa 2J), a miejsce trzecie przypadło Jakubowi Andrzejewskiemu i Michałowi Kowalskiemu (klasa 2D). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

  Tutaj : Pełen opis konkursu

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości przypada w tym roku w szczególnym dla nas wszystkich czasie. Tym mocniej należy podkreślić, że nie byłoby niepodległej i suwerennej Polski, gdyby nie heroizm narodu polskiego w godzinie szczególnej próby, w sierpniu 1920 roku. Z Tej okazji uczniowie XLIII LO wykonali  gazetkę okolicznościową 

Konkurs historyczny

Konkurs historyczny

W dniach 28-29 09 2020 w naszej szkole zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom, którzy wzięli udział w ubiegłym roku szkolnym w Mokotowskiej Edycji Konkursu Historycznego „Katyń – Prawda i Pamięć”. 

Brak obrazka

Zebranie Rady Rodziców

Szanowni Rodzice!

21.09.2019 r. o godz. 18.00  odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

 

Zebranie z Rodzicami

Zebranie z Rodzicami

Szanowni Państwo!

16 września 2020 r. (środa) o godz. 18.00 odbędzie się zdalne zebranie wychowawców klas z rodzicami. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy  Microsoft Teams.
Rodzice logują się przez konto ucznia.

 

Brak obrazka

Informacje dotyczące pomocy socjalnej dla uczniów w r.szk. 2020/2021

Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Rodzice,

Rok szkolny 2020/21 rozpoczynamy  w formie stacjonarnej, wg planu, który uczniowie otrzymają podczas spotkań z wychowawcami 1.09.2020 r.

Na spotkanie z wychowawcami przychodzą wyłącznie uczniowie (bez rodziców) i przebywają na terenie szkoły w maseczkach, a po wejściu dezynfekują ręce.

Na teren szkoły wchodzą tylko osoby zdrowe, bez objawów infekcji.

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja związana z rozprzestrzenianiem COVID-19 może spowodować, że szkoła powróci do trybu nauczania zdalnego. Będziemy Państwa na bieżąco informować o wszelkich zmianach za pośrednictwem dziennika elektronicznego LIBRUS oraz strony internetowej.

Prosimy o zapoznanie się z procedurami dotyczącymi organizacji roku szkolnego 2020/21 i bezwzględne stosowanie się do ustalonych zasad organizacyjnych i sanitarnych.

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy o natychmiastowe informowanie szkoły o wszelkich sytuacjach związanych z COVID-19.

Certyfikat

Certyfikat

Miło jest Nam poinformować, że otrzymaliśmy oficjalną informację od Manager Programu Microsoft dla Edukacji, pani Agaty Kapicy, że XLIII Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego otrzymało tytuł „Szkoła w Chmurze Microsoft”.

Brak obrazka

Informacja dla kandydatów

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane wyłącznie w formie papierowej, w widocznym miejscu, w siedzibie szkoły zgodnie z harmonogramem rekrutacji tj. 12.08.2020 od godz. 12.00. W związku z przepisami RODO listy nie będą publikowane na stronie internetowej szkoły.

 

 

Komunikat Dyrektora

Komunikat Dyrektora

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Informuję, że w związku z COVID-19 oficjalne zakończenie roku szkolnego nie odbędzie się.
Świadectwa zostaną przekazane uczniom we wrześniu 2020 r. Dokument będziemy wydawać  w wyjątkowych przypadkach np. kiedy uczeń zmienia szkołę. Prosimy o indywidualne umawianie się z sekretariatem w sprawie odbioru dokumentów lub rzeczy z szafki, najwcześniej  po 29.06.20 r.Dyrektor XLIII LO

REKRUTACJA  NA ROK SZKOLNY 2020/2021

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

W związku z Covid-19 informujemy, że wniosek rekrutacyjny kandydata o przyjęcie do klasy pierwszej (wygenerowany z systemu), zeskanowany i podpisany przez rodziców, należy  wysłać na adres e-mailowy szkoły: szkola@lo43.edu.pl,
w tytule wpisując: Rekrutacja 2020.

Wniosek można składać również osobiście, po uprzednim telefonicznym
(tel. 22-844-00-85 ) umówieniu się  w sekretariacie szkoły w godzinach:
9.00 – 14.00.   

Przypominamy, że na teren szkoły wchodzą Państwo wyłącznie w maseczkach i rękawiczkach!

Wszystkie pozostałe informacje dotyczące rekrutacji znajdziecie Państwo w zakładce " REKRUTACJA"

List  Prezydenta m.st. Warszawy do Rodziców

List Prezydenta m.st. Warszawy do Rodziców

Koncert charytatywny

Koncert charytatywny

To już tradycja naszej szkoły, że co roku w szkole organizujemy świąteczny koncert połączony z licytacją na szczytny cel.

Konkurs historyczny

Konkurs historyczny

Na początku  grudnia 2019 roku drużyna XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w składzie Mateusz Olkuski (1h), Mikołaj Szmagała (1d) i Michał Szewczyk (1d) wzięła udział w konkursie „Historia krwią i kredą pisana”, dotyczącym tajnego nauczania podczas II wojny światowej.

Gala Konkursu Mistrzowie i Patrioci

Gala Konkursu Mistrzowie i Patrioci

GALA KONKURSU w PAŁACU PREZYDENCKIM
W dniu 10 12 2019 podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim odbyło się ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu Mistrzowie i Patrioci.

Klasa 1d w Muzeum Powstania Warszawskiego

Klasa 1d w Muzeum Powstania Warszawskiego

W dniu 04 12 2019 roku klasa 1d (wychowawca pan Paweł Skworoda) zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego

Debata oksfordzka w Kaziku

Debata oksfordzka w Kaziku

DEBATA OKSFORDZKA W KAZIKU
W dniu 29 11 2019 roku odbyła się w naszej szkole Debata Oksfordzka: Powstania śląskie 1919-1920-1921. Nieznana wojna polsko-niemiecka. Zmierzyły się w niej trzy licea:
XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego, XIX LO im. Powstańców Warszawy i  L LO im. Rui Barbosy.

Spotkania z....

Spotkania z....

W rozpoczynającym się cyklu "Spotkań z..."dzisiaj w szkole odbyło się pierwsze spotkanie z panem Piotrem Nowakiem.

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

 Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach ŚTP prowadzi projekt  "Otwarta firma- biznes przy tablicy"

11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości

W dniu 08 11 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 11 Listopada.

VII edycja Tygodnia Konstytucyjnego

VII edycja Tygodnia Konstytucyjnego

W dniu 31 10 2019 w ramach VII edycji Tygodnia Konstytucyjnego w 43 LO im. Kazimierza Wielkiego odbyły się warsztaty z prawnikiem p. Piotrem Barczakiem.
Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

14.10.2019 r. w Dniu Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

MŁODZI GŁOSUJĄ

MŁODZI GŁOSUJĄ

Kazik po raz kolejny dołączył do projektu „Młodzi głosują”, który towarzyszy wszystkim wyborom i referendom państwowym od wielu lat.
Podczas wyborów obowiązywała zasada neutralności politycznej.

Debata oksfordzka

Debata oksfordzka

Zgłoszenia szkół do konkursu - do dnia 08 listopada  2019.
Mazowiecki Uniwersytet Młodzieżowy

Mazowiecki Uniwersytet Młodzieżowy

13 uczniów z klas pierwszych naszej szkoły bierze udział w projekcie  realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

W czwartek 03.10.2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych

Innowacja pedagogiczna

Innowacja pedagogiczna

"Szkoła przedsiębiorczości- edukacja ekonomiczna poprzez tworzenie klasowych firm symulacyjnych”.

Taką właśnie innowację rozpoczęły klasy 2b i 2c.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, odbędzie się w następujących godzinach:

Klasy 1A/1B/1C/1D/1E/1J ( absolwenci szkół podstawowych) -
                    sala gimnastyczna -godzina 9.00

Klasy 1F/1G/1H/1I/1K( absolwenci gimnazjum)-
                    sala gimnastyczna - godzina 10.00

Klasy II i III spotkania z wychowawcami - godzina 10.30

Obowiązuje strój galowy.

ZMIANA SIEDZIBY SZKOŁY

ZMIANA SIEDZIBY SZKOŁY

 Szanowni Państwo!

Od 12 sierpnia 2019r. XLIII Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego zmienia siedzibę
 Nowy adres szkoły to aleja Niepodległości 27.

 

PROJEKT

PROJEKT "Języki świata"

WARSZTATY JĘZYKA RUMUŃSKIEGO
5 czerwca w naszej szkole odbyły się ostatnie już w tym roku szkolnym zajęcia językowe realizowane w ramach projektu "JĘZYKI ŚWIATA" we współpracy ze Szkołą Języków Wschodnich Uniwersytetu Warszawskiego.
To jedyna taka oferta w całej Warszawie.  W tym roku szkolnym mieliśmy  także okazję poznać na warsztatach językowych  język hebrajski, język grecki oraz język bułgarski.

Uczniowie

Uczniowie "Kazika" finalistami Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

XVIII PIELGRZYMKA WARSZAWSKIEJ MŁODZIEŻY NA POLSKI CMENTARZ WOJENNY W BYKOWNI

XVIII PIELGRZYMKA WARSZAWSKIEJ MŁODZIEŻY NA POLSKI CMENTARZ WOJENNY W BYKOWNI

W dniach 24-27 04 2019 uczennice mokotowskich szkół: 43 LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie i Technikum nr 8 Zespołu Szkół nr 3 w Warszawie wzięły udział w XVIII Pielgrzymce Warszawskiej Młodzieży na Polski Cmentarz Wojenny w Bykowni.

Dni Otwarte w KAZIKU

Dni Otwarte w KAZIKU

Dyrektor, Nauczyciele oraz Uczniowie XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego,
serdecznie zapraszają Rodziców wraz z Dziećmi na Dzień Otwarty Szkoły:

 25 marca ( poniedziałek), godz. 18.00

8 kwietnia ( poniedziałek), godz. 18.00
  (aktualny)

 

VII MAZOWIECKA  OLIMPIADA POLIGLOTÓW

VII MAZOWIECKA OLIMPIADA POLIGLOTÓW

VII MAZOWIECKA OLIMPIADA POLIGLOTÓW.
Z przyjemnością informujemy ,że uczeń klasy 3A Jeremiasz Wilk zakwalifikował się do II etapu.

GRATULUJEMY!!!!

Konkurs historyczny Katyń- Prawda i Pamięć

Konkurs historyczny Katyń- Prawda i Pamięć

Aleksandra Matulka (1a) i Jakub Wiśniewski (1c) - laureaci nagrody I stopnia

Bankowcy dla Edukacji Finansowej-

Bankowcy dla Edukacji Finansowej- "BAKCYL"

Szkoła nasza uczestniczy w projekcie edukacji finansowej "BAKCYL", przygotowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości.

KAZIK TENNIS OPEN 2019

KAZIK TENNIS OPEN 2019

 Od kilku lat, tradycyjnie w ostatnim tygodniu przez feriami zimowymi, króluje w "Kaziku" tenis stołowy. Odbywają się wtedy Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym.

Koncert charytatywny 2018

Koncert charytatywny 2018

Koncert charytatywny w KAZIKU- to już tradycja.
21 grudnia 2018 ponownie bawiliśmy się na dorocznym koncercie charytatywnym w Kaziku. Dochód z tegorocznych licytacji, loterii i jarmarku został przeznaczony dla Lenki, kuzynki jednej z naszych uczennic.

II-ga Debata Oksfordzka w KAZIKU

II-ga Debata Oksfordzka w KAZIKU

W dniu 14 grudnia 2018 roku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości odbyła się w naszej szkole debata oksfordzka. Tematem debaty było zagadnienie: Bić się czy nie bić się o niepodległość? Żywią i bronią - chłopi polscy w dobie powstań narodowych.

Konkurs debat oksfordzkich .

Konkurs debat oksfordzkich .

Konkurs debat oksfordzkich pt."Czas europejskiej suwerenności".

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek, 9. listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 100. rocznicy Święta Niepodległości.

Święto Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej

W piątek 12.10.2018 , odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Święta Nauczyciela.

Konkurs historyczny- debata Oksfordzka

Konkurs historyczny- debata Oksfordzka

Zapraszamy szkoły do zgłaszania się do konkursu. Szczegółowy regulamin w załączeniu.

Projekt profilaktyczny

Projekt profilaktyczny

01.10 .2018r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 90 minutowym projekcie
„NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA”

OLIMPIADA ZWOLNIENI Z TEORII

OLIMPIADA ZWOLNIENI Z TEORII

  Szkoła  nasza przystąpiła do ogólnopolskiego  programu:

" SZKOŁA KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI"

 

Spotkanie z Rodzicami

Spotkanie z Rodzicami

Serdecznie zapraszamy Rodziców na pierwsze spotkanie z wychowawcami

Zebranie odbędzie się 10 września ( poniedziałek) o godzinie 17.30.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

KONIEC ROKU SZKOLNEGO , CZAS NA WAKACJE.

Start Up jump- podsumowanie I edycji programu

Start Up jump- podsumowanie I edycji programu

MATEUSZ WYRZYKOWSKI  finalistą I edycji programu START UP JUMP

Podróż pamięci

Podróż pamięci

W dniach 11 i 13 .06 2018r uczniowie klasy 1b uczestniczyli w programie wizyt studyjnych w Treblince.

Piknik u Kazika

Piknik u Kazika

W piątek 8 czerwca 2018 rozpoczęliśmy nową tradycję obchodzenia święta patrona szkoły w postaci pikniku , w którym wzięli udział zaproszeni goście, absolwenci , okoliczni mieszkańcy i uczniowie pobliskich szkół podstawowych oraz cała społeczność szkoły.

Projekt

Projekt " Języki świata" - język HEBRAJSKI

 5 czerwca 2018r. odbyły się w szkole dwugodzinne zajęcia z języka HEBRAJSKIEGO, które poprowadziła pani Anna Klingofer- Szostakowska.

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2018

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2018

"Szczęśliwej drogi już czas..."

DEBATA OKSFORDZKA

DEBATA OKSFORDZKA

 25.04.2018 w naszym liceum odbyła się debata oksfordzka dotycząca tematyki „Polskie miesiące. Opór społeczny w Polsce przeciwko władzom PRL”

Akademia przedsiębiorczości

Akademia przedsiębiorczości

Projekt „ NAJLEPSZE ZAJĘCIA Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”- AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI organizowane przez  Studenckie Forum Business Centre Club.

Projekt

Projekt " Języki świata"- język CHIŃSKI

19 kwietnia 2018 r. w ramach projektu „ Języki świata” odbyły się dwugodzinne zajęcia kulturoznawczo językowe z języka chińskiego. Zajęcia prowadził lektor Szkoły Języków Wschodnich Uniwersytetu Warszawskiego p. Olgierd Oziembło

Projekt

Projekt "Lekcje sprawiedliwości"

13 kwietnia klasa 1b uczestniczyła w dwugodzinnych zajęciach w ramach projektu „Lekcje Sprawiedliwości” realizowanego przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości.

Warsztaty

Warsztaty " NASTOLATEK W SAMORZĄDZIE"

5 KWIETNIA 2018R. Klasy Ia i Ib uczestniczyły w warsztatach „Nastolatek w samorządzie” organizowanych przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

Dni Otwarte dla Gimnazjalistów

Dni Otwarte dla Gimnazjalistów

Zapraszamy na Dni Otwarte : 9 kwietnia godzina 17.00 i 16 kwietnia godzina 17.00

Aktualne informacje na temat konkursu historycznego

Aktualne informacje na temat konkursu historycznego

4 kwietnia odbyło się losowanie tez do debaty na temat oporu społeczeństwa polskiego wobec władz PRL. W debacie wezmą udział :

LXV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Józefa Bema oraz XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego.

KONKURS HISTORYCZNY

KONKURS HISTORYCZNY

XLIII Liceum Ogólnokształcące organizuje konkurs historyczny w formie debaty oksfordzkiej
pt.   "POLSKIE MIESIĄCE.Opór społeczny w Polsce przeciwko władzom PRL"

 GLOBAL MONEY WEEK

GLOBAL MONEY WEEK

W dniach 12-18 marca 2018 odbyła się na całym świecie VII edycja ŚWIATOWEGO TYGODNIA PIENIĄDZA, która przebiegała pod hasłem Money Matters Matter- „Pieniądze się liczą”.

XXIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2018.

XXIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2018.

Języki świata- język SUAHILI

Języki świata- język SUAHILI

27 lutego2018r. uczniowie liceum mieli okazję uczestniczyć w kolejnych zajęciach językowych w ramach projektu „ JĘZYKI ŚWIATA".

Studniówka 2018

Studniówka 2018

TAK SIĘ BAWI, TAK SIĘ BAWI KAZIMIERZ WIELKI.
Piękna sala, eleganccy goście, świetna muzyka i dobre jedzenie mogły oznaczać tylko jedno:

FINAL II ETAPU START UP JUMP

FINAL II ETAPU START UP JUMP

MATEUSZ WYRZYKOWSKI z klasy 1b – FINALISTĄ II ETAPU programu START UP JUMP

OLIMPIADA ZWOLNIENI Z TEORII

OLIMPIADA ZWOLNIENI Z TEORII

DZIAŁAJ DLA INNYCH! UCZ SIĘ DLA SIEBIE!
Chcesz zdobyć doświadczenie w zarządzaniu, którym zabłyśniesz na rozmowach rekrutacyjnych? Chcesz wyróżnić się certyfikatem rozpoznawanym przez pracodawców na całym świecie? A może po prostu chcesz zrobić własny projekt, poznać nowych ludzi i zmienić swoją okolicę na lepsze?

KONFERENCJA W SENACIE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

KONFERENCJA W SENACIE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

8 stycznia na zaproszenie naszej patronackiej uczelni WSFiZ uczniowie klasy 1b uczestniczyli w całodziennej konferencji pt. „Zadania własne, zlecone i powierzone jednostek samorządu terytorialnego z zakresu ochrony środowiska”

KAZIK TENNIS OPEN 2018

KAZIK TENNIS OPEN 2018

To już piąty  rok , kiedy w ostatnim tygodniu  przed zimowymi feriami, w szkole przez kilka dni  cała społeczność   żyje rozgrywkami w tenisa stołowego. W poniedziałek 8 stycznia odbyły się eliminacje. W środę 10 stycznia  finały dziewcząt i chłopców i najbardziej oczekiwany moment - gra o miano "NAJBARDZIEJ ZWARIOWANEJ KLASY".

Lekcje ekonomiczne FOR

Lekcje ekonomiczne FOR

LEKCJE EKONOMICZNE organizowane są przez Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR), które jest Fundacją profesora Leszka Balcerowicza. W dniach 2-4 stycznia 2018 r. współpracownicy FOR przeprowadzili szereg spotkań edukacyjnych z uczniami szkół ponadgimnazjalnych w Warszawie, w tym w XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych.

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz